A sección de atletismo das Escolas Deportivas Lourenzá Mondoñedo triunfou de novo, esta vez na cita máis importante do inverno: o Campionato Galego de pista cuberta disputado o pasado sábado 1 de marzo en Riazor.
Os atletas laurentinos e mindonienses lograron dous campionatos galegos, cinco subcampionatos e un bronce constituindo a mellor marca histórica de metais nun campionato galego de atletismo para as ED Lourenzá Mondoñedo.
Resultados:
– ANA VALLINES FERNÁNDEZ. CAMPIONA GALEGA DE 1000 METROS LISOS
CATEGORÍA ALEVÍN FEMININO.
Ana proclamouse campiona galega de 1000 metros con um tempo de 3,27,70; o que supón a súa mellor marca persoal(MMP) do ano.
AdemAis, no salto de altura puxo o listón en 1,05 quedando clasificada de 12ª.
– FERNANDO VALLINES FERNÁNDEZ. CAMPIÓN GALEGO DE PESO.
CATEGORÍA: BENXAMÍN MASCULINO.
Fernando, campión con un lanzamento de 6,10.
– ALEIX DÍAZ SALAS.
SUBCAMPIÓN GALEGO DE 50 METROS LISOS ALEVÍN MASCULINO
SUBCAMPIÓN GALEGO DE 500 METROS LISOS ALEVÍN MASCULINO
Aleix proclamouse campión da velocidade despois de pasar á final como o segundo mellor tempo(7,92) da súa serie e proclamouse prata con un tempo de 7,81(MMP).
Nos 500 metros lisos estableceu tamén a súa MMP con un tempo de 1,34,2, alcanzando así a medalla de prata.
-AINARA RODRÍGUEZ ARES
SUBCAMPIONA GALEGA DE 50 METROS LISOS ALEVÍN FEMININO.
SUBCAMPIONA GALEGA DE 500 METROS LISOS ALEVÍN FEMININO.
Ainara clasificabase nas semifinais coa segunda mellor marca da súa serie e establecía na final um tempo de 7,83 a escasas décimas do título autonómico. Prata.
Carreirón nos 500 lisos con um tempo de 1,32,9(MMP) a un segundo do título; alcanzando así a medalla de prata.
– ALEXANDRE SANTIAGO LÓPEZ.
SUCAMPIÓN GALEGO DE 1000 METROS LISOS ALEVÍN MASCULINO.
Alex ganaba a prata con un tempazo de 3,21,00 (MMP) .
– LIDIA BARREIRA GONZÁLEZ.
BRONCE EN TRIPLE SALTO.
Lidia gañaba o 3º posto con un mellor salto de 9,12; e quedaba 6ª en altura con unha boa marca de 1,25.
Outros resultados:
BENXAMÍN:
Manuel Rguez
50 lisos – 12º – 9,01
500 lisos – 7º – 1,48,6
Ian Méndez:
1000 lisos – 14- 4,09,7
Brais Díaz:
1000 lisos – 16º – 4,24,0
David Mtnez:
Altura – 12º – 0,80
Diana Lastra:
50 lisos – 12ª – 8,92
500 lisos – 16ª – 2,01
Carmen García:
1000 lisos – 7ª – 4,16,9
Altura – 8ª – 0,85
Valeria Álvarez:
1000 lisos – 8ª – 4,22,2
Altura – 6ª – 0,90
Jimena Otero:
Peso – 6ª – 3,57
ALEVÍN:
Nicolás Álvarez:
1000 – 9º – 3,42,0
Altura – 7º . 1,05
Ainhoa López:
Altura – 7ª – 1,05
Mencía Mtnez-Sierra:
Peso – 6ª: 6,94
María Vallines:
Peso – 11ª – 3,90
INFANTIL:
Claudia Graña:
2000 – 5ª – 7,56,0
50 vallas – 11ª – 10,63