O pavillón Viñas da Veiga de Mondoñedo acollía este sábado 27 de xuño a clausura das Escolas de Lourenzá Mondoñedo cunha cea baile na que participaron máis de 500 comensais.
Durante o acto, tivo lugar a entrega de premios presidida por Elena Candia, alcaldesa do Concello de Mondoñedo e presidenta da Excma. Deputación Provincial de Lugo; Rocío López, alcaldesa do Concello de Lourenzá; Manuel Otero, xefe do Servicio Provincial de Deportes de Lugo; Manuel Otero, tenente Alcalde de Mondoñedo; Manuel Tapia, concelleiro de Deportes de Mondoñedo; Francisco Dasilva, concelleiro de Deportes de Lourenzá; Pablo Maseda, Presidente das Escolas Deportivas e Manuel Barreira, presidente do Mondoñedo C.F.; así coma os representantes dos principais patrocinadores das Escolas.
Os premiados foron:
Fútbol sala/fútbol
PREBENXAMÍN LOURENZÁ:
SERGIO GARCÍA BARRERA
PREBENXAMÍN MONDOÑEDO:
IAGO GARCÍA BLANCO
FÚTBOL SALA BENXAMÍN/ FÚTBOL 8 LOURENZÁ:
RAÚL LÓPEZ ALFONSO
F. SALA BENXAMÍN MONDOÑEDO
BRUNO GARCÍA BLANCO
FÚTBOL SALA ALEVÍN LOURENZÁ:
MARIO PARDO RGUEZ.
FÚTBOL SALA ALEVÍN MONDOÑEDO:
DAVID RIVAS AMOR
FÚTBOL 8 ALEVÍN MONDOÑEDO:
ALBERTO GONZÁLEZ GOÁS
FÚTBOL 11 INFANTIL LOURENZÁ MONDOÑEDO:
AARÓN GARCÍA PÉREZ
FÚTBOL 11 CADETE LOURENZÁ MONDOÑEDO:
JOSE ANTONIO FDEZ. MASEDA
FÚTBOL SALA CADETE LOURENZÁ MONDOÑEDO::
PABLO OTERO NOVO
FÚTBOL AUTONÓMICA. LOURENZÁ
FELIPE GONZÁLEZ DOCAMPO
FÚTBOL AUTONÓMICA MONDOÑEDO :
MIGUEL LORIGADOS RAMALLAL
Atletismo
BRONCE EN CTO. GALEGO EN 500: ALEIX DÍAS SALAS
BRONCE EN CTO. GALEGO EN FERROL EN LONXITUDE: DAVID MARTÍNEZ JANEIRO
SUBCAMPIÓN GALEGO EN 1000 AIRE LIBRE EN FERROL: NICOLÁS ÁLVAREZ FOJO
SUBCAMPIOA GALEGA EN ALTURA PISTA CUBERTA, SUBCAMPIOA GALEGA EN ALTURA AIRE LIBRE: CARMEN GARCÍA VÁZQUEZ
MEDALLA DE BRONCE EN CTO. GALEGO PISTA AIRE LIBRE 2000: HUGO VILLALBA LEÓN
MEDALLA DE BRONCE EN MARTELO NO CTO. GALEGO: BRUNO SANTOS DÍAZ
BRONCE NO CTO. GALEGO PISTA CUBERTA 500 M. LISOS: BRAIS DÍAZ SALAS
BRONCE INFANTIL GALEGO CAMPO A TRAVÉS, CAMPIOA GALEGA EN 500 PISTA CUBERTA, CAMPIOA GALEGA EN RUTA EN MARÍN EN 1000 METROS LISOS: AINARA RGUEZ. ARES
SUBCAMPIOA GALEGA EN RIAZOR PISTA CUBERTA EN PESO E SUBCAMPIOA GALEGA EN PONTEVEDRA EN PISTA AIRE LIBRE: NEREA BAJATIERRA VILA
SUBCAMPIOA GALEGA EN RUTA EN MARÍN EN 1000 METROS LISOS, SUBCAMPIOA GALEGA EN 2000 PISTA CUBERTA, CAMPIOA GALEGA EN 3000 AIRE LIBRE: ANA VALLINES FERNÁNDEZ
Atletismo adultos
MARCOS RODRÍGUEZ DÍAZ
Ciclismo
ISABEL PICOAGA
Patinaxe
CLAUDIA CARRIL CABALEIRO
Bádminton
ANTÓN FERNÁNDEZ AGUIAR
Dúatlon
JORGE DOURAL DÍAZ
Baloncesto
ALEVÍN: MENCÍA MTNEZ SIERRA FRANGANILLO
INFANTIL: LIDIA BARREIRA GONZÁLEZ
CADETE:CARLA DÍAZ FIALLEGA E ALEJANDRA RICO MASEDA
BALONCESTO 2ª AUTONÓMICA: LAURA FDEZ. SÁNCHEZ
BALONCESTO 1ª DIVISIÓN NACIONAL: ROCÍO VARELA VELOSO
A festa prolongouse ata altas horas, nun gran ambiente deportivo-festivo.