Os atletas das Escolas Deportivas Lourenzá Mondoñedo participaron na Prestixiosa Corre con nós disputada este pasado domingo.
O pasado domingo preto de 60 atletas das E.D. Lourenzá Mondoñedo invadiron as pistas Gregorio Pérez para participar na prestixiosa carreira lucense, onde Ainara Rodríguez e Ana Vallines, como xa é costume, subiron ó podio na categoría B (alevín e infantil) na que marcaron os dous mellores tempos: 00:06:30 para Ainara e 00:06:32 para Ana.
Resultados:
CATEGORÍA A MASCULINA (BENXAMÍN)
P.GEN | DORSAL | NOM. | APELL. | T.OFICIAL |
7 | 5188 | IAN | MÉNDEZ PIÑEIRO | 00:03:15 |
8 | 5192 | MANUEL | RGUEZ. GARCÍA | 00:03:16 |
10 | 5184 | BRAIS | DIAZ SALAS | 00:03:18 |
19 | 5197 | FERNANDO | VALLINES FERNÁNDEZ | 00:03:23 |
26 | 5187 | DAVID | MARTÍNEZ JANEIRO | 00:03:30 |
48 | 5189 | AARÓN | MILLARES DÍAZ | 00:03:57 |
CATEGORÍA A FEMININA (BENXAMÍN)
P.GEN | DORSAL | NOM. | APELL. | T.OFICIAL |
4 | 5183 | VALERIA | ALVAREZ FOJO | 00:03:23 |
6 | 5185 | CARMEN | GARCÍA VÁZQUEZ | 00:03:27 |
8 | 5186 | DIANA | LASTRA RIVAS | 00:03:38 |
10 | 5195 | MARÍA | SÁNCHEZ VILLALBA | 00:03:39 |
13 | 5193 | IRIA | RODRÍGUEZ ARES | 00:03:54 |
20 | 5190 | JIMENA | OTERO PALACIOS | 00:04:23 |
CATEGORÍA B MASCULINA:( ALEVÍN/INFANTIL)
P.GEN | DORSAL | NOM. | APELL. | T.OFICIAL |
4 | 5441 | ALEXANDRE ANDRÉS | SANTIAGO LÓPEZ | 00:06:29 |
6 | 5425 | NICOLAS | ALVAREZ FOJO | 00:06:41 |
10 | 5437 | MARIO | PARDO RODRIGUEZ | 00:06:47 |
15 | 5445 | HUGO | VILLALBA LEÓN | 00:07:11 |
17 | 5431 | ADNAN | ITRIH | 00:07:16 |
20 | 5428 | ALEIX | DIAZ SALAS | 00:07:23 |
26 | 5432 | IMAD | ITRIH | 00:07:34 |
27 | 5440 | XAQUÍN | SÁNCHEZ VILLALBA | 00:07:35 |
30 | 5427 | SAMUEL | DEBASA LÓPEZ | 00:07:38 |
CATEGORÍA B FEMININA 🙁 ALEVÍN/INFANTIL)
P.GEN | DORSAL | NOM. | APELL. | T.OFICIAL |
1 | 5439 | AINARA | RODRÍGUEZ ARES | 00:06:30 |
2 | 5443 | ANA | VALLINES FERNÁNDEZ | 00:06:32 |
5 | 5430 | CLAUDIA | GRAÑA FERNANDEZ | 00:06:50 |
15 | 5434 | AINOA | LÓPEZ IGLESIAS | 00:07:34 |
19 | 5426 | HIBA | BOUYZAR | 00:07:46 |
25 | 5423 | CARME | ALONSO MOURELLE | 00:08:00 |
37 | 5424 | MARTA | ALONSO MOURELLE | 00:08:25 |
43 | 5442 | AROA | SORDO ÁLVAREZ | 00:08:42 |
48 | 5429 | SARA | GARCÍA ÁLVAREZ | 00:08:47 |
55 | 5436 | NOA | OTERO PALACIOS | 00:09:25 |
59 | 5435 | MENCÍA | MARTÍNEZ-SIERRA FRANGANILLO | 00:10:08 |
60 | 5444 | MARÍA | VALLINES FERNÁNDEZ | 00:10:11 |
CATEGORÍA C MASCULINA: CADETE
P.GEN | DORSAL | NOM. | APELL. | T.OFICIAL |
7 | 5589 | AARON | RIVAS TERRON | 00:11:11 |
CATEGORÍA C FEMININA: CADETE
7 | 5587 | CARMEN | LOPEZ DINIZ | 00:12:59 |
21 | 5588 | ARABELA | MARTINEZ OTERO | 00:14:53 |
Liga Galega Federada de atletismo escolar
E, por outra banda, o vindeiro sábado 30 de novembro participarán na segunda xornada e última da Liga Galega Federada de atletismo para categorías menores onde os 4 equipos se xogarán o podio en Lugo. Polo momento, o equipo benxamín masculino está 4º clasificado con 92 puntos e o resto en zona provisional de podio: benxamín feminino (2º), alevín masculino (3º) e alevín feminino (3º). O obxectivo será asegurar os 3 podios e intentar alcanzar a 3ª posición co benxamín.
Nas diferentes disciplinas participarán:
50 | DIANAJIMENA ANTÍA | MANUELIAN | AINARAMARTA AINHOA | ALEIXALEXANDRE HUGO V. |
500 | MARÍADIANA | MANUELBRAIS
| CARMESARA AINARA | ALEIXHUGO V. SAMUEL |
1000 | VALERIACARMEN | DAVIDIAN | ANAHIBA | NICOALEXANDRE |
PESO | JIMENALARA | FERNANDONICOLÁS | MARÍAMENCÍA | JOELJEROM |
LONXITUDE | MARÍAANTÍA | BRAISFERNANDO | AINHOASARA HIBA | XAQUÍNMARIO SAMUEL |
ALTURA | VALERIACARMEN | DAVIDNICOLÁS | ANAAROA | NICOXAQUÍN MARIO |
BENXAMÍN FEMININO | BENXAMÍN MASCULINO | BENXAMÍNFEMININO | ALEVÍN MASCULINO |