17 de Novembro de 2019

Correo | Favoritos  | Imprimir   

O Concello de Ribadeo homenaxeou a preto de 300 deportistas locais na VI Gala do Deporte

01-11-19

 Ribadeo, 31 de outubro de 2019. O Concello homenaxeou esta tarde no transcurso da VI Gala do Deporte a preto de 300 deportistas locais de 14 modalidades polos éxitos conseguidos ao longo dos últimos meses. Ao acto asistiron o alcalde, Fernando Suárez, o concelleiro de Deportes, Jorge Díaz, a concelleira de Igualdade, Mariluz Álvarez, a concelleira de Cultura, Pilar Otero, e o concelleiro de Turismo, Pablo Vizoso.
O Concello fixo entrega de estatuíñas aos deportistas que destacaron nas súas modalidades deportivas en equipo ou de xeito individual. As disciplinas foron ximnasia rítmica, tiro, tenis de mesa, surf, rugby, remo, piragüismo, hockei liña, fútbol sala, fútbol, bolos, billarda, baloncesto e atletismo.
A VI Gala do Deporte celebrouse no Pavillón de Deportes de Ribadeo. Os homenaxeados estiveron arroupados por familiares e amigos.

PREMIADOS

XIMNASIA RÍTMICA:
ESCOLA DE XIMNASIA PORTA NORTE MÁSTER:
Subcampión Galego de Promoción.
Integrantes do equipo:
1. Lucía Fernández Barbosa
2. Carmen Fernández Rañón
3. Carla Valledor Villagarcía
4. Antía Vázquez Gómez
5. Ángela Torviso Fernández
6. Ana Rico Díaz
Adestradora: Nelly Bouso Gasalla
ESCOLA DE XIMNASIA PORTA NORTE SENIOR:
Subcampión Provincial Escolar.
Integrantes do equipo:
1. Sara Requeijo Freije
2. Lara Pérez Veleiro
3. Judith Rodriguez Pérez
4. Beatriz Guedes Lanzada Pinto
5. Angela Gudín Fernández
6. Alba Gudín Fernández
Adestradora: Nelly Bouso Gasalla
ESCOLA DE XIMNASIA PORTA NORTE CADETE:
Campión Provincial Promoción.
Integrantes do equipo:
1. Susana Díaz Bedia
2. Natalia Moreda Braña
3. Lucía Gutiérrez Alonso
4. Cristina Vidal Vispo
5. Alicia Fernández González
Adestradora: Nelly Bouso Gasalla
ESCOLA DE XIMNASIA PORTA NORTE INFANTIL:
Campión Liga Galega Interescolar.
Integrantes do equipo:
1. Marcela López González
2. Lucía Calvín López
3. Emma Fernández López
4. Daniela López Meiln
5. Antía Felipe Hermida
6. Ángela Fernández González
Adestradora: Nelly Bouso Gasalla
PATRICIA IZQUIERDO SAMPEDRO:
Campiona de Asturias Xuvenil.
10ª Clasificada Campionato de España
MAI FERNÁNDEZ:
Campiona Provincial Alevín de Promoción.
ANDREA GONZÁLEZ:
Subcampiona Galega Alevín de Base.
TIRO:
IVÁN LINDÍN RODIL:
Campión de España de carabina 3×40.
Campión Galego de Carabina tendido.
Campión Galego de Carabina 3×40.
Campión Provincial de Carabina tendido.
Campión Provincial de Carabina 3×40.
Campión de España de R1.
Subcampión de España de R3
Campión da Copa de España de Carabina 3×40
Campión da Copa de España de Carabina tendido.
TENIS DE MESA:
S.D RIBADEO SENIOR:
Medalla de Bronce por equipos no Campionato Galego de veterán +40.
Integrantes do equipo:
1. Rufo López Rodríguez
2. Javier de Burgos Blanco
3. Daniel López Rodríguez
Medalla de Bronce de dobles no Campionato Galego de veterán +40.
Integrantes do equipo:
1. Rufo López Rodríguez
2. Javier de Burgos Blanco
RICARDO VILLAPOL RABANAL
Campión Provincial Cadete.
3º clasificado Comarcal cadete.
RAÚL GARCÍA VIZOSO
Campión Provincial Cadete.
Campión Comarcal infantil.
JAVIER LÓPEZ MENENDEZ
3º Clasificado Provincial infantil.
Campión Comarcal infantil.
HUGO PARDO LÓPEZ
3º Clasificado Provincial Infantil.
3º clasificado Comarcal cadete.
RUFO LÓPEZ RODRÍGUEZ
Subcampión Galego de veterán +60
RAÚL BARCIA LODOS
Medalla de Bronce no Campionato Galego de veterán +40
SURF:
MARTÍN FERNÁNDEZ GONZÁLEZ
Campión Galego de Surf sub-14.
Campión de España sub-14 de Surfing coa selección Galega
RUGBI:
BEONE RUGBY RIBADEO SUB14:
3º Clasificado Liga Galega
Integrantes do equipo:
1. Sergio Díaz
2. Nicolás Gayol
3. Mateo Fernández
4. Mario Llamazares
5. Manuel Méndez
6. Lucas Ordoñez
7. Izan Peralta
8. Iván García
9. Iker Muiña
10. David Quintana
11. Darío Fernández
12. Daniel Díaz
13. Carlos Fernández
14. Brais Pernas
15. Álvaro Fernández Díez
16. Álvaro Fernández
17. Alicia Fernández
18. Alexandre García
Adestrador: Guillermo Fernández Candelas.
TANIA GARCÍA MARTÍNEZ:
Campiona de Liga de DHF de Rugby XV
ANA IGLESIAS SOBRINO:
Campiona de Liga de DHF de Rugby XV
Campiona de España de selección Autonómicas de Rugby 7
Subcampiona de España de selección Autonómicas de Rugby XV
Subcampiona da Copa da Reina de Rugby 7
3ª Clasificada Campionato de Europa de Selección de Rugby Praia 5
ÁLVARO FERNÁNDEZ GONZÁLEZ:
6º clasificado coa selección Galega sub 14 de Rugbi XV no Campionato de España.
ALICIA FERNÁNDEZ GONZÁLEZ:
6ª clasificada coa selección Galega sub 14 de Rugbi XV no Campionato de España.
REMO:
VALERIA ÁLVAREZ FOJO:
Medalla de Bronce no Campionato galego Skiff infantil.
SERGIO MOLINA:
Campión Galego de remoergometro de 4x cadete.
Medalla de Bronce no Campionato de España de catro sin Cadete
NEREA LAGO COBAS:
Campiona Galega de remoergometro cadete.
Campiona Galega de remoergometro de 4x cadete.
Campiona Galega de doble Scull cadete
Campiona de España de remoergometro cadete.
Medalla de bronce no Campionato de España de Doble Scull cadete de Larga Distancia
Medalla de bronce no Campionato de España de Doble Scull cadete de Remo Olímpico
Medalla de Bronce no Campionato de España de 8+
MARÍA DÍAZ FREIRE
Campiona Galega de remoergometro de 4x cadete.
MARÍA COCIÑA LÓPEZ:
Campiona Galega de remoergometro de 4x cadete.
Campiona Galega de doble Scull Cadete
Medalla de bronce no Campionato de España de Doble Scull cadete de Larga Distancia
Medalla de bronce no Campionato de España de Doble Scull cadete de Remo Olímpico
Medalla de bronce coa selección Galega no Campionato de España en 8+ cadete
Medalla de bronce coa selección Galega no Campionato de España en 4x cadete
LUCÍA COTARELO FERNÁNDEZ:
Campiona Galega de remoergometro de 4x cadete.
Medalla de Bronce no Campionato de España de K8
JUAN LARA CALONGE:
Campión Galego de remoergometro de 4x Cadete
Medalla de Bronce no Campionato galego Skiff Cadete
IRENE GARCIA VALLE:
Campiona Galega Skiff alevín.
IKER GARCÍA VALLE:
Campión Galego de remoergometro de 4x cadete.
Subcampión Galego de doble Scull Cadete
CONRADO LARA CALONGE E MATEO MONTESERIN GONZÁLEZ:
Campións Galegos Doble Scull Alevín.
ANTON BALSA VAL:
Subcampión galego Skiff alevín
ALEX FERNÁNDEZ GARCÍA:
Campión Galego de remoergometro de 4x cadete.
Medalla de Bronce no Campionato de España de catro sin Cadete
Subcampión Galego de doble Scull Cadete
PIRAGÜISMO:
CLUB PIRAGÜISMO ALTRUÁN:
Medalla de Bronce na Liga Provincial por equipos.
Integrantes do equipo:
1. Ricardo Navarro Otero
2. Raúl Feijoo Iglesias
3. Raúl cedrón Vilar
4. Nora Maseda Freije
5. Nicolás Gayol Santamarina
6. Marieta Pérez-Magadalena Villar
7. Marcela Pérez-Magdalena Villar
8. Madalin Narcis Gheorghita
9. Lara Suárez Camino
10. José Ángel Fernández Fernández
11. Iván García Cotarelo
12. Iván Fernández González
13. Elena González Rico
14. Daniel García Pulpeiro
15. Cristina Santamarina Sánchez
16. Brais Barrera Vizcaíno
17. Ángela Fernández González
18. Andrea Rodríguez Rodríguez
19. Alejandro Guitián Trabada
VICENTE ACUÑA VECINO:
Subcampión Galego de Pista K1 200m. Veterán 50-54
Medalla de Bronce no Campionato galego de Pista K1 1.000m. Veterán 50-54
RICARDO NAVARRO OTERO:
Subcampión Galego de pista K1 200m. Veterán60-64.
NICOLAS GAYOL SANTAMARINA:
Campión da Liga Provincial Infantil.
8º Clasificado campionato Galego de Pista K1 1.000m. intantil
LARA SUAREZ CAMINO:
Campiona da Liga Provincial Infantil.
JOSÉ ÁNGEL FERNÁNDEZ FERNÁNDEZ:
Subcampión da Liga Provincial Veterán 50-54
IVÁN GARCÍA COTARELO:
Campión da Liga Provincial Alevín.
ANGELA FERNÁNDEZ GONZÁLEZ:
Medalla de Bronce na Liga Provincial Infantil.
ANDREA RODRÍGUEZ RODRÍGUEZ:
Subcampiona da Liga Provincial Infantil.
ALEJANDRO GUITIÁN TRABADA E RAUL CEDRÓN VILAR:
Medalla de bronce na Copa España de Maratón de piragüismo K2 45-49
HOCKEI LIÑA:
CLUB DE HOCKEY ISLA PANCHA:
Subcampión Liga Galega infantil de Hockey Liña.
Integrantes do equipo:
1. Yeray Otero Caetano
2. Telmo Álvarez Fernández
3. Omar López González
4. Juan Calvo-Sotelo Fernández-Catuxo
5. Javier Prado Díaz
6. Irene Alonso Fernández-Catuxo
7. Iago García Díaz
8. Brais Varas Fernández
9. Antón López Castro
10. Adrián Méndez Barrera
Adestrador: Álvaro Nieto
Subcampión Liga Asturiana senior de Hockey Liña.
Integrantes do equipo:
1. Yeray Otero Caetano
2. Tomás Fernández-Catuxo Ortíz
3. Telmo Álvarez Fernández
4. Rita Fernández-Catuxo Ortíz
5. Omar López González
6. Mª Soledad García López
7. Luis Fernández-Catuxo Ortíz
8. Juan Calvo-Sotelo Fernández-Catuxo
9. Javier Prado Díaz
10. Iago García Díaz
11. Brais Varas Fernández
12. Antón López Castro
13. Adrián Méndez Barrera
Adestrador: Álvaro Nieto
YERAY OTERO CAETANO:
Integrante da selección Galega de Hockey liña no Torneo de seleccións Infantil.
FÚTBOL SALA:
IRENE SUAREZ FERNANDEZ:
Subcampiona Galega infantil de Fútbol sala coa Selección de Lugo.
FÚTBOL:
RIBADEO FC:
Campión Copa Deputación.
Integrantes do equipo:
1. Hugo López Piñeiro
2. Javier Fernández Díaz
3. Mario Lorido Rodríguez
4. Roi Campos Rivero
5. Diego Fraga Fraga
6. Brais Prieto Cobas
7. Fernando Sánchez García
8. Santiago García Fernández
9. Mauro J. Poratti
10. Javier Prieto Sierra
11. Daniel Prieto Sierra
12. Javier Pérez Sánchez
13. Adrián Rodríguez Barrera
14. Ismael Barreira Valiña
15. Juan M. García Rozas
16. Christopher Díaz Liñares
17. Aitor García Domínguez
18. Adrián Vizoso Rodríguez
19. Marcos Castañal Gegundez
20. Samuel A. Quintela Abuín
Adestrador: Rafael Casanova Peteiro
2º Adestrador: Salvador Fernández Rico
Delegado: Nicasio Castañal Fernández
S.D RIBADEO CADETE
Campión Provincial Grupo Norte.
2º Clasificado Provincial fase de ascenso
Integrantes do equipo:
1. Samuel Gundín Méndez
2. Roi Amor Díaz
3. Nicolás Álvarez Fojo
4. Miguel Andina Gasalla
5. Lucas Vázquez Arias
6. Jorge Miguel Guedes Lanzana Pinto
7. Javier Pérez Vargas
8. Javier Peña Vior
9. Javier Andina Gasalla
10. Iván García Moreda
11. Iñaki Ramos Mendez-Iragorri
12. Gabriel López García
13. Diego Gutiérrez Tamargo
14. Brais González Nonide
15. Borja Fernández Díaz
16. Antonio Fernández del Viso Fernández
17. Alex Seco Terrón
Adestrador: Jesús Otero Ares “Suso Coto”
Delegado: César Seijo Fernández
S.D RIBADEO INFANTIL
Subcampión Provincial Grupo Norte.
Subcampión Copa Deputación
Integrantes do equipo:
1. Xavi Roman Iriarte Álvarez
2. Sergio García Legazpi
3. Roi González Nonide
4. Miguel García Moreda
5. Marcos Barreiros Iglesias
6. Kai Susana Cuevas
7. Javier Prado Díaz
8. Javier Dopico Fernández
9. Ignacio Gutiérrez Tamargo
10. Hugo Pardo López
11. Diego Polo Prieto
12. David Ferreirós Gómez
13. Carlos Miranda Coto
14. Brais Varas Fernández
15. Ayoub Rajouani
16. Antón Suárez García
17. Adrián Rodríguez Pérez
18. Aarón Alonso Fernández
Adestrador: Miguel A. fuente Rego “Moro”.
Delegado: Diego López Amoedo
S.D RIBADEO BENXAMÍN “B”
Campión Liga de 2ª Grupo Norte.
Integrantes do equipo:
1. Xoel Couto López
2. Victor Barreira sobrado
3. Sergio García Candia
4. Nicolás rodríguez López
5. Marcos Graña Fernández
6. Lucas Martínez Rivera
7. Josue Montoya Gabarri
8. Hugo González Fernández
9. Diego Fernández Villadonga
10. Borja Nogueira Lodos
11. Álvaro Vior Rodríguez
12. Alex Díaz García
13. Abdelmonsif Rajouani Alouane
Adestrador – Javier González Barcia
Delegados – José Ángel Fernández Soto e Esteban Rodríguez Díaz
S.D RIBADEO PREBENXAMÍN “A”
3º Clasificado Provincial Grupo Norte.
Integrantes do equipo:
1. Raul Bors Méndez
2. Thiago Buenos Aires Martínez
3. Hugo Otero López
4. Martín Feijoo Iglesias
5. Raynold Jimenez Fernández
6. Mateo García Amor
7. Javi Díaz Docobo
8. Antonio Reimundo Fernández
9. Miguel Vladimir Pérez Pérez
10. Jorge Folgueiro Suarez
11. David Condori García
12. Andre Cabero Gorrochateui
13. Daniel Barreira Iglesias
14. Miguel Basanta Pérez
Adestrador – César Seijo Fernández
BOLOS:
RIBATRA CLUB DE BOLOS:
Campión Provincial Veteranos.
3º Clasificado provincial por equipos.
JESÚS FERNANDEZ REIGOSA:
Campión individual de superveteranos da Liga Provincial de Bolos.
BILLARDA:
BILLARDEIROS MUSICAIS:
3º Clasificado por equipos nas Finais nacionais.
Integrantes do equipo:
1. Markytos Rodríguez Rodríguez
2. Manuel Pozo Cota
3. Geni Rodríguez Sampedro
4. Delfranco Mangiavacchi
5. David Canoura López
6. Daniel Rodríguez Saavedra
GENI RODRÍGUEZ SAMPEDRO:
Campiona Nacional Absoluta
DANIEL RODRÍGUEZ SAAVEDRA:
Campión Nacional Absoluto.
BALONCESTO:
C.B. RÍA DE RIBADEO XUVENIL FEMININO:
Campión Provincial
Subcampión 2ª Fase autonómica Coruña/Ferrol/Lugo
Integrantes do equipo:
1. Xoel Iglesias
2. Sara Logares
3. Marina Ramos
4. María Prieto
5. Jessica Fernández
6. Irene Logares
7. Fátima Fernández
8. Andrea Vidal
9. Ana Canel
10. Aldara Vijande
11. Alba García Adestrador: José Vázquez
C.B. RÍA DE RIBADEO XUVENIL MASCULINO:
Subcampión Provincial
Integrantes do equipo:
1. Rodrigo rodríguez
2. Pablo Rubal
3. Miguel Freije
4. Mario González
5. José María Redondas
6. Gautama Vázquez
7. Eduardo Blanco
8. Darling Fernández
9. Carlos Bouso
10. Alejandro Maseda
11. Alberto González
12. Adrián Pardo
13. Adrián Carreira Adestrador: Xosé Manuel Rubal
C.B. RÍA DE RIBADEO CADETE FEMININO:
Campión Provincial.
Integrantes do equipo:
1. Xoel Iglesias
2. Sara Logares
3. Irene Logares
4. Andrea Vidal
5. Marta Canel
6. Aldara Vijande
7. Sara Fernández
8. Daniela Pertejo
9. Mirena Rañón Adestrador: José Vázquez
C.B. RÍA DE RIBADEO CADETE MASCULINO:
3º Clasificado Provincial.
Campión Copa Primavera
Integrantes do equipo:
1. Manuel Rodríguez
2. Manuel Martínez
3. Joaquín Patteta
4. Iker Sama
5. Darío Fernández
6. Daniel Alonso
7. Cristian Fernández
8. Anxo Delgado Adestrador: José Antonio Sama
ATLETISMO:
YAGO FREIJE MARIÑO
Subcampión Galego Sub 23 de Media Maratón.
SARA OTERO GUTIÉRREZ
Bronce Provincial sub10 de 500ml. en pista ao aire libre.
ROCÍO DÍAZ MESA
Campiona Galega M50 de 5Km. Ruta
Campiona Galega M50 de 5.000m. en pista ao aire libre
Subcampiona Galega M50 de 800ml. en pista cuberta.
Subcampiona Galega M50 de 800ml. en pista ao aire libre.
Subcampiona Galega M50 de 10Km. Ruta
Subcampiona Galega M50 de Maratón
Bronce Galega M50 de Milla en ruta
Bronce Galega M50 de Campo a través
Bronce Galega M50 de 400ml. en pista cuberta.
Bronce Galega M50 de 1.500ml. en pista cuberta.
PAULA CONDE CARRELO
Subcampiona Provincial Sub 12 de lanzamento de peso en pista ao aire libre.
PABLO FERNÁNDEZ GARCÍA
Campión Galego M50 de 1.500 m. en pista ao aire libre.
Subcampión Galego M50 de 5.000 m. en pista aire ao libre.
Subcampión Galego M50 de trail.
Bronce Galego M50 de 5.000 m. Ruta.
Bronce Galego M50 de 10.000 m. Ruta.
Bronce Galego M50 de 3.000 m. en pista cubierta.
MIGUEL FREIJE MARIÑO
Subcampión Galego Sub 20 de Media Maratón.
MARTA FERNÁNDEZ DÍAZ
Subcampiona Galega Sub 23 de 5Km. Ruta
Subcampiona Galega Sub 23 de 10Km. Ruta
Bronce Galega Sub 23 de Milla en ruta
MARCOS CONDE LLENDERROZOS
Bronce Galego M35 de Milla en ruta
MANUELA LASTRA CASTILLO
Campiona Provincial sub10 de lanzamento de peso 1kg.
Subcampiona Provincial sub10 de 1.000m. de marcha en pista ao aire libre
Subcampiona Galega sub10 de 1.000m. de marcha en pista ao aire libre
Bronce Galega sub10 de 1Km. marcha en Ruta
Bronce Galega sub10 de 1.000m. marcha en pista ao aire libre
JOSÉ GERARDO MACHADO REGO
Subcampión Galego M60 de 200ml. en pista cuberta.
Bronce Galego M60 de 60ml. en pista cuberta.
EMILIO JOSE GONZALEZ FERNANDEZ
Campión Galego M40 de salto de altura en pista cuberta.
Subcampión Galego M40 de salto de lonxitude en pista cuberta.
Bronce Galego M40 de tripe salto en pista ao aire libre
Bronce Galego M40 de salto de altura ao aire libre.
DARIO RODRÍGUEZ PÉREZ
Subcampión Provincial Sub 10 de 500ml. en Pista ao aire libre.
Bronce Provincial Sub 10 de lanzamento de pelota en pista ao aire libre.
BRAIS DÍAZ SALAS
Campión Provincial sub14 de lanzamento de xabalina 500 gr.
Campión Provincial sub14 de lanzamento de peso 3 kg.
Campión Liga Galega Abanca por equipos en pista cuberta.
Subcampión Provincial sub14 de lanzamento de Martillo 2 Kg.
Subcampión Galego sub14 de lanzamento de xabalina 500 gr. en pista ao aire libre.
Subcampión Galego sub14 de lanzamento de peso 3 kg. en pista ao aire libre.
Bronce Galego sub14 de lanzamento de peso 3 kg. en pista cuberta.
6º posto sub14 de lanzamento de peso no Campionato de España por equipos.
ANGELA RODRÍGUEZ SOTO
Campiona Provincial sub10 de 50m. en pista ao aire libre.
Campiona Provincial sub10 de 500m. en pista ao aire libre.
Bronce Galego sub10 de 500m. en pista ao aire libre.
Bronce Galego sub10 de 500m. en pista cuberta.
ANDREA RODRÍGUEZ DORADO
Subcampiona Provincial Sub 14 de 500ml en pista ao aire libre.
ANA MARÍA FERRADÁS BARRERA
Campiona Galega M55 de lanzamento de peso en pista ao aire libre.
Campiona Galega M55 de lanzamento de Xavalina en pista ao aire libre.
Subcampiona Galega M55 de lanzamento de disco en pista ao aire libre.
ALEIX DÍAZ SALAS
Subcampión Galego sub18 de 400 ml.
Subcampión Galego sub18 en relevos 4×100
Subcampión Galego por equipos Campionato sub18/sub20
5º posto campionato de España por revelos 4x100m

Website Pin Facebook Twitter Myspace Friendfeed Technorati del.icio.us Digg Google StumbleUpon Premium Responsive